Implantologia

  • implantologia

Implantologia Brenna

Jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin stomatologii i medycyny w ogóle jest implantologia. Polega ona na wszczepianiu tytanu (materiał biozgodny) w kość.

Implanty czy proteza?

Rosnąca popularność implantów spowodowana jest w głównej mierze komfortem pacjenta. Są one, najbardziej zbliżoną do fizjologicznej, postacią utraconych zębów dzięki czemu pacjent nie musi narażać się na dyskomfort noszenia protezy. Braki w uzębieniu są całkowicie wypełnione przez kompleks implant-korona, gdzie tytanowy implant pełni rolę korzenia w kości, a odbudowa protetyczna pełni rolę korony klinicznej.

Kolejnym argumentem przemawiającym za implantami jest możliwość uniknięcia niekorzystnych dla pacjenta konsekwencji użytkowania tradycyjnych protez.

Implanty. Dla kogo?

Implanty można stosować u dorosłych pacjentów w każdym wieku. Dzięki nim możliwe jest uzupełnienie braku pojedynczego zęba, a także protezy w bezzębiu. Wszczepienie implantów jest więc inwestycją w przyszłość, poprawiającą komfort życia i co najważniejsze, samoocenę pacjenta.

Gwarancja jakości materiałów

W naszej klinice stosujemy  implanty najlepszych firm . Produkowane  są one z wysokiej czystości tytanu (grade IV wg międzynarodowej normy ISO). Stosowanie najlepszej jakości materiałów jest gwarancją Państwa satysfakcji i bezpieczeństwa.